Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Ćwierkający tramwaj

Przez całe wakacje po terenie miasta będzie poruszał się wyjątkowy tramwaj, w którym podróżnym czas umilać będą… ćwierkające ptaki.

Odgłosy ptaków będą towarzyszyć pasażerom od 10 lipca do końca sierpnia podczas podróży tramwajem o numerze bocznym 1022. Na razie nie wiadomo jeszcze, jakimi liniami będzie poruszać się ten skład.

Swoje pieśni godowe będą nucić samce blisko dziesięciu gatunków ptaków, w tym skowronka, słowika, strzyżyka, kapturki czy drozda śpiewaka. W tramwaju pojawią się plakaty informacyjne na temat tych gatunków, których śpiewu będą słuchać pasażerowie. Wszystkie ptasie odgłosy zostały nagrane w trójmiejskich lasach.

Jak zapewnia Krzysztof Wojtkiewicz z Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, nagrania mają poprawić nastrój tym pasażerom, którzy z różnych powodów nie wybierają się tego lata na wakacje.

Specjalny ptasi projekt powstał przy współpracy Miasta Gdańska, Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku i Stowarzyszenia "Ptaki Polskie" w ramach Kampanii "Jestem na pTAK!".

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama