GN 38/2020 Archiwum

Bach w katedrze

- Organizowane koncerty organowe mają zachęcić wielopokoleniowe rodziny do obcowania, również w okresie wakacyjnym, z kulturą wysoką - mówią twórcy festiwalu.

W ramach 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej 15 lipca w Katedrze Oliwskiej odbył się kolejny koncert organowy w wykonaniu Rosjanina Alexandra Fiseisky'ego. Publiczność, która wypełniła po brzegi wnętrze świątyni, udała się w cudowną muzyczną podróż. W programie znalazły się m.in. utwory Johanna Sebastiana Bacha. 

W ponad półwiecznej historii Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej stał się nieodłącznym elementem pomorskiej mapy kulturalnej, podnosząc Gdańsk do rangi stolicy organowej Polski Północnej.  Wieloletnia tradycja, urzekający dźwięk organów, wysoki poziom wykonawców oraz piękno Katedry Oliwskiej, przyciągają co roku tysiące melomanów.

Następny koncert odbędzie się 18 lipca o 20.00. Na organach zagra niemiecki muzyk Hansjörg Albrecht. W programie utwory Richarda Wagnera. 

Patronat medialny nad festiwalem objął "Gość Niedzielny".

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama