Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mozartiana

Od 17 do 23 sierpnia odbędzie dziewiąty Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana.

Utwory rodziny Mozartów, Wolfganga Amadeusza, jego ojca Leopolda i syna Franza Xavera Wolfganga, będzie można wysłuchać na żywo w Dworze Artusa, Domu Uphagena, w parku Oliwskim nieopodal Pałacu Opatów oraz w archikatedrze oliwskiej.

– Geniusz Mozarta wpływał, i nieustannie wpływa, na rozwój całej muzyki europejskiej – twierdzi Jan Łukaszewski, dyrektor Polskiego Chóru Kameralnego "Schola Cantorum Gedanensis", organizator festiwalu. -  Dlatego, od początku Mozartianów, obok muzyki klasycznej prezentujemy także inne gatunki, które inspirowały się dziełami Mozarta: muzykę jazzową, muzykę źródeł, a także muzykę popularną.

Oryginalną propozycją programową tegorocznego festiwalu jest prezentacja utworów XVIII-wiecznych kompozytorów, którzy byli nauczycielami i pierwszymi mistrzami Wolfganga Amadeusza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama