Nowy numer 2/2021 Archiwum

Święto Wojska Polskiego

W rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w Trójmieście odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego.

15 sierpnia o 8.00 na okrętach Marynarki Wojennej w gdyńskim porcie zostanie podniesiona wielka gala banderowa. O 9.30 w kościele garnizonowym na Oksywiu (ul. Śmidowicza) zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z modlitwą ekumeniczną w intencji marynarzy. O 10.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny w Gdyni (ul. Świętojańska) odbędzie się Msza św. za ojczyznę. Natomiast w samo południe w bazylice Mariackiej w Gdańsku abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański odprawi z okazji święta Wojska Polskiego uroczystą Mszę św. z modlitwą w intencji Ojczyzny.

O godz. 10.45 na cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu oraz o godz. 12.00 przy płycie pomnika Marynarza Polskiego zostaną złożone kwiaty.

Na terenie Klubu i Muzeum Marynarki Wojennej przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni w okazji święta Sił Zbrojnych około godz. 11.00 rozpocznie się Morski Festyn. W programie m.in.: ekspozycja i pokaz grupy symulacji militarnych, pokazy historycznych grup rekonstrukcyjnych, animacje dla dzieci, konkursy wiedzy o Gdyni i Marynarce Wojennej, pokaz ratownictwa medycznego, występ zespołu wokalnego Klubu Marynarki Wojennej "Riwiera", darmowy poczęstunek żołnierski (grochówka), kącik plastyczny, ekspozycja sprzętu wojskowego.

Na uczestników konkursów czekają słodkie nagrody i marynarskie gadżety. Festyn potrwa do 15.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama