Nowy numer 4/2021 Archiwum

Razem być dla innych

- Przez to wydarzenie chcemy uwrażliwić ludzi na problemy uchodźców i pokazać, że jest ich w Polsce wielu - mówi Izabela Sak z Jezuickiego Centrum Społecznego "W Akcji".

Od 15 do 17 sierpnia Jezuickie Centrum Społeczne "W Akcji" zaprasza turystów i mieszkańców Jastrzębiej Góry do wzięcia udziału w pierwszej edycji Festiwalu Wielu Kultur "Razem Być dla Innych". - Pragniemy stworzyć okazję do spotkania przedstawicieli różnych kultur, budować otwartość na inność oraz promować dialog międzykulturowy - podkreśla I. Sak.

Na uczestników festiwalu czeka wiele atrakcji, m.in.: spotkania z przebywającymi w Polsce uchodźcami, pokaz filmowy, gra miejska, Wieczór Kultur, festyn parafialny połączony z loterią fantową, degustacją smakołyków z różnych stron świata, robieniem biżuterii czy warsztatami bębniarskimi.

Program Festiwalu Wielu Kultur:

15.08 piątek:

godz. 20 - "Narracje migrantów" - wieczór filmowy z dyskusją (sala parafialna przy par. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze, ul. Piastowska 14).

16.08 sobota:

godz. 15 - "W 80 minut dookoła świata" - gra miejska (start: plac przed kościołem);

godz. 19 - "Wieczór Kultur" - poznaj uchodźców, ich kulturę i zwyczaje (sala parafialna).

17.08 niedziela:

po Mszach św. o godz. 8, 9.30, 11, 18 i 19.30 - festyn parafialny z atrakcjami (plac przed kościołem).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama