Nowy numer 3/2021 Archiwum

Morski festyn

15 sierpnia swoje święto obchodzi Wojsko Polskie. Wprowadzono je ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r. na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Z tej okazji w Gdyni odbyło się wiele uroczystości. Odprawione zostały uroczyste Msze św. w intencji marynarzy w kościele garnizonowym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdyni-Oksywiu oraz w kościele pw. NMP Królowej Polski w Gdyni-Śródmieściu. Przedstawiciele władz miejskich oraz Marynarki Wojennej złożyli wiązanki kwiatów na cmentarzu marynarki na Oksywiu oraz na płycie pomnika Marynarza Polskiego. Na terenie Klubu i Muzeum Marynarki Wojennej przy Bulwarze Nadmorskim odbył się Morski Festyn. W programie takie atrakcje, jak: pokazy historycznych grup rekonstrukcyjnych, ekspozycja i pokaz grupy symulacji militarnych, animacje dla dzieci, konkursy wiedzy, pokaz ratownictwa medycznego, ekspozycja sprzętu wojskowego, występ zespołu wokalnego Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”, darmowy poczęstunek żołnierski, czyli grochówka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama