Nowy numer 4/2021 Archiwum

Uśmiechy z tornistrów

- To akcja otwarta. Plecaki można odbierać nie tylko w parafiach. W naszej centrali w Sopocie mamy ich jeszcze pięćdziesiąt. Każdy może zapełnić je przyborami i tak przygotować wyprawkę dla dzieci z ubogich rodzin - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas.

Przygotowali ich w sumie 2300. Większość, w kościołach gdzie były rozdawane, rozeszła się jak świeże bułeczki. Ci, którzy je pobrali przygotowują teraz wyprawki dla mieszkających na parafii ubogich dzieci. Przed rozpoczęciem roku szkolnego plecaki powrócą napełnione nie tylko szkolnymi przyborami. Jak relacjonują członkowie parafialnych grup Caritas, oprócz nich można znaleźć w tornistrach także słodycze i zabawki. Zasada jest prosta. Darczyńcy nie wiedzą, dla kogo przygotowują prezent. Znają jedynie wiek i płeć dziecka.

Pięćdziesiąt plecaków pozostało w centrali Caritas w Sopocie (al. Niepodległości 778), aby ci, którzy z różnych przyczyn nie wzięli ich z kościoła, a chcą wspomóc ubogie dzieci, mogli również w akcji uczestniczyć. Tornistry można stamtąd odbierać w godz. 8.00-16.00. Tam również będzie można oddać zapełnione plecaki. Należy się jednak spieszyć. Początek roku jest bowiem naprawdę blisko.

To nie jedyna akcja, która ma na celu wsparcie rozpoczynających naukę dzieci. W dwa ostatnie weekendy wakacji (23-24.08. oraz 30.-31.08.) w sklepach archidiecezji kwestować będą wolontariusze Caritas. Przy kasach hipermarketów będzie można spotkać ubraną w koszulki z logo Caritas młodzież. - Co roku, z przyborów zebranych w sklepach w ramach tej akcji, przygotowujemy ok. 800 wyprawek. Rozdzielane są według podań wpływających do centrum naszego wolontariatu - wyjaśnia ks. Steć.

Więcej o pracy parafialnych zespołów Caritas na rzecz ubogich dzieci piszemy w 34 numerze Gościa Gdańskiego.

Lista sklepów Wybrzeża, w których przeprowadzana jest zbiórka w ramach akcji "Szkolne Ołówki Caritas":

1. Centrum Handlowe WZGÓRZE Ul. K. Górskiego 2, 81 - 304 Gdynia

2.Carefour Galeria Bałtycka Ul. Grunwaldzka 141 Gdańsk

3. C.H. AUCHAN - PORT RUMIA ul. Grunwaldzka 108, 84 – 230 Rumia

4. C.H. AUCHAN – GDAŃSK ul. Szczęśliwa 3, 80 - 176 Gdańsk

5. GALERIA PRZYMORZE - E. LECLERC ul. Obrońców Wybrzeża 5, 80 – 001 Gdańsk

6. C.H. TESCO ul. Cienista 30, 80 – 809 Gdańsk

7. C.H. TESCO – Gdynia ul. Kcyńska 27, 81 - 005 Gdynia

8. C.H. TESCO – Gdynia ul. Nowowiczlińska 35, 81 - 577 Gdynia

9. Supermarket INTERMARCHE ul. Grunwaldzka 615/617, 80-337 Gdańsk

10. Supermarket INTERMARCHE Al. Rzeczpospolitej 33, 80-463 Gdańsk

11. BIEDRONKA ul. Kartuska Gdańsk

12. BIEDRONKA ul. Morska Gdynia

13. Carefour Morena Ul. Schuberta Gdańsk

14. Comes Bolszewo ul. Zamostna Bolszewo

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama