Nowy numer 20/2022 Archiwum

Rosja w Sopocie

Najnowsze badania pokazują, że Polacy czytają mniej niż w latach ubiegłych i coraz rzadziej odwiedzają biblioteki. Mimo to Festiwal Literacki Sopot co roku cieszy się ogromnym powodzeniem i przyciąga tłumy czytelników...

Już po raz trzeci od 21 do 24 sierpnia odbywał się Festiwal Literacki Sopot. Po reportażu i kryminale tym razem największą uwagę poświęcono dramatowi oraz współczesnej literaturze rosyjskiej.

W Państwowej Galerii Sztuki czytelnicy spotykali się z rosyjskimi twórcami Jeleną Czyżową, Walerijem Paniuszkinem oraz Aleksandrą Marininą - autorką znanego cyklu powieści kryminalnych o major Anastazji Kamieńskiej. Czytelnicy zadawali pytania dotyczące literatury oraz współczesnej Rosji. W niedzielę wszyscy chętni mogli wziąć udział  w debacie na temat "Polacy o Rosji. Czy jesteśmy zakładnikami stereotypów?". Uczestnikami dyskusji byli znawcy literatury rosyjskiej oraz zamieszkali w Rosji polscy autorzy: Adam Pomorski, Wacław Radziwinowicz i Marek Radziwon.

W czasie Festiwalu Literacki Sopot odbywały się także wspólne czytania literatury, projekcje filmów inspirowanych książkami, targi książki, a także różne inicjatywy z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki.

- Zorganizowaliśmy festiwalowe wydarzenia w najważniejszych i najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów miejscach, dzięki czemu po raz kolejny dotarliśmy do szerokiego grona czytelników - mówi Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama