Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Ewangelizacja na koniec wakacji

Ewangelizacja na koniec wakacji przejdź do galerii

 
Rozmowom niejednokrotnie towarzyszyły spore emocje ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

- Byłam wiecznie odrzucana. W końcu pomyślałam: "Chcę umrzeć. Boże, jeżeli jesteś, pomóż mi". I Pan odpowiedział. Kiedy poszłam do spowiedzi i kapłan modlił się nade mną, poczułam się kochana przez Boga. Jak nigdy wcześniej - słowa świadectwa Magdy sprawiały, że przechodnie zatrzymywali się ze zdziwieniem bądź z grymasem na twarzy przyspieszali kroku. Nikt nie pozostawał obojętny.

ks. Rafał Starkowicz

|

25 sierpnia 2014 GOSC.PL

dodane 25 sierpnia 2014
aktualizacja 25 sierpnia 2014
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Popularny sopocki "Monciak" za sprawą ulicznej ewangelizacji, zorganizowanej w sobotę 23 sierpnia przez członków wspólnot zrzeszonych w Szkole Nowej Ewangelizacji, stał się miejscem głoszenia Dobrej Nowiny. Na nieustannie tętniącym życiem deptaku, który zwłaszcza w weekendowe wieczory nawiedzają tłumy spragnionych dobrej zabawy wczasowiczów, zagościły przedstawienia ewangelizacyjne, scenki i pantomimy. Grupy ewangelizacyjne zagadywały przechodniów, dzieląc się swoim doświadczeniem wiary. Wielu wręczano także teksty z Pisma Świętego, zapisane na papierowych serduszkach. - Jest to ewangelizacja związana z końcem wakacji. Chcieliśmy wyjść do tych ludzi, którzy przyjechali do Sopotu. Chcemy skorzystać z tego pięknego miejsca, by dać świadectwo i mówić o Bogu - wyjaśnia ks. Jacek Socha ze SNE. - Dzielimy się tym, co mamy najlepszego - Bożą miłością. Nie możemy tego zatrzymywać dla siebie - dodaje Ewa Kanafa, koordynatorka wydarzenia.

Ewangelizację poprzedziła Msza św. w kościele św. Jerzego. Tam również przed wystawionym Najświętszym Sakramentem trwała adoracja połączona z modlitwą uwielbienia, wspierająca zarówno głoszących, jak i przyjmujących Boże słowo. - Pomysł zorganizowania tej ewangelizacji zrodził się pod koniec kursu Paweł, który odbył się w tym roku w Orlinkach - relacjonuje pani Ewa. - To spontaniczna, oddolna akcja ludzi z różnych wspólnot związanych ze Szkołą Nowej Ewangelizacji - podkreśla ks. Jacek. Członków SNE w akcji wsparli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych wspólnot, m.in. pochodzący z Malborka dk. Czarek Ejsymont, studiujący w elbląskim seminarium.

Głoszący podkreślali darmowy wymiar Bożej miłości oraz wolność, jaką przynosi spotkanie z Jezusem. - Świat mówi, że Bóg zabiera wolność. To nieprawda. Bóg daje wolność. Kiedy Go spotkałam, poczułam się dzieckiem Boga. Pytałam: "Za darmo? Przecież za wszystko muszę płacić... A Ty mi dajesz wolność za darmo?" - mówiła Magda.

- Może myślisz, że sobie sam poradzisz ze swoją grzesznością. Ja też tak myślałem. Ale z każdym dniem było tylko gorzej. Powiedziałem: "Jeżeli jesteś, zmień moje życie". I przyszedł do mnie Jezus. To były 3 minuty modlitwy. Stanęło mi w oczach całe życie. Zobaczyłem wszystkie moje grzechy. Ale Bóg powiedział: "To nieważne, co robiłeś wczoraj. Ważne, co będziesz robił jutro" - dzielił się Robert.

Wielkie wrażenie na przechodniach zrobiła także scenka, która wyjaśniała, że zapomnienie o Bogu i niewiara nie ratują przed doświadczeniem cierpienia i zniewolenia.

- Kim jesteś? - wołała spętana sznurami dziewczyna.

- Twoim grzechem - odpowiadały zakapturzone postacie.

- Ale ja nie wierzę w grzech! - krzyczała.

- Nie musisz - ryczeli napastnicy, ciągnąc ją w dal.

Dalszy dialog był jeszcze bardziej dramatyczny.

- Gdzie mnie zabieracie?

- Do piekła.

- Ale ja nie wierzę w piekło.

- Nie musisz!

Podczas akcji wiele osób podejmowało rozmowę z członkami wspólnot. Jak podkreślają organizatorzy, warto byłoby zorganizować tę ewangelizację dla nawrócenia chociażby jednej osoby. - Może dzisiaj na "Monciaku" ktoś usłyszał słowo Boga, jedno zdanie, które poruszyło jego serce. Dla niego to może być początek - mówi E. Kanafa.

« ‹ 1 › »
Ze słowem Bożym przez Monte Cassino

WIARA.PL DODANE 25.08.2014 AKTUALIZACJA 25.08.2014

Ze słowem Bożym przez Monte Cassino

​W sobotę 23 sierpnia na sopockim deptaku odbyła się uliczna akcja ewangelizacyjna, zorganizowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. Zdjęcia: ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • BÓG
  • DOBRA NOWINA
  • EWANGELIZACJA ULICZNA
  • SNE
  • SOPOT

Polecane w subskrypcji

  • „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    • Polska
    „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    Przemysław Kucharczak
  • Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    • w ramach
    Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    Leszek Śliwa
  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    • kościół
    Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    Ks. Tomasz Jaklewicz
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X