Nowy numer 3/2021 Archiwum

Symbol wolności przejdź do galerii

- Pragnę podziękować wszystkim, którzy kiedyś mieli odwagę marzyć o wolności. I tym, którzy mieli odwagę o wolność się upominać, kiedy to upominanie się kosztowało - mówił prezydent Komorowski.

Podczas obchodów 34. rocznicy porozumień sierpniowych prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką posadzili Dąb Wolności przed historyczną Salą BHP gdańskiej stoczni. W sadzeniu drzewka wzięli udział: Lech i Danuta Wałęsowie, Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska oraz Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.

Już na początku tego wydarzenia kilkudziesięcioosobowa grupa zaczęła skandować hasła: ʺzłodzieje, oszuści…ʺ Gdy do sadzenia drzewka przystąpił Piotr Duda rozległy się głosy: ʺPiotr, nie rób tegoʺ.

Prezydent podsumował zaistniałą sytuację słowami: - Widać i słychać, że mamy wolność. Trzeba o tę wolność dbać, trzeba o wolności pamiętać, a przede wszystkim trzeba pamiętać o czasie, kiedy wolności nie było.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama