Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dożywocie dla matki z Pucka za zabójstwo dzieci

Gdański sąd skazał na dożywocie Annę Cz., matkę zastępczą z Pucka, która w 2012 roku doprowadziła do śmierci dwójki przybranych dzieci.

Wiesław Cz., mąż oskarżonej odpowiadający za znęcanie się nad dziećmi, pójdzie do więzienia na 5 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Dramat w rodzinie Anny i Wiesława Cz. rozegrał się w 2012 roku. Wtedy to doszło do śmierci 3-letniego chłopca i jego 5-letniej siostry. Małżeństwo Anna i Wiesław Cz. stanowili rodzinę zastępczą dla pięciorga dzieci oraz wychowywali dwójkę własnych. W lipcu 2012 roku doszło do śmierci 3-letniego Kacpra. Pucka prokuratura uwierzyła wtedy rodzicom zastępczym, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, a chłopiec spadł ze schodów. Jednak gdy we wrześniu tego samego roku, w tej samej rodzinie w podobnych okolicznościach zmarła 5-letnia Klaudia, sprawą zajęli się śledczy. Po otrzymaniu wyników sekcji zwłok dziewczynki, w których jednoznacznie jako przyczynę śmierci wskazano pobicie, zdecydowano o zatrzymaniu małżeństwa.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w kwietniu 2013 roku, a zakończył w ubiegły piątek. Dzisiaj zapadł wyrok.

Według prokuratury głównym prowodyrem zajść, które zakończyły się śmiercią dwójki dzieci, była Anna Cz.. Oskarżenie zarzucało jej pobicie ze skutkiem śmiertelnym chłopca oraz zabójstwo "z zamiarem ewentualnym" dziewczynki. Obojgu rodzicom postawiono zarzut znęcania się nad dziećmi (zarówno biologicznymi, jak i przybranymi).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama