Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Gdańsku podpalono kilkanaście samochodów

Co najmniej 19 samochodów spłonęło dzisiejszej nocy na gdańskim Suchaninie oraz w przylegających do niego częściach dzielnic: Wrzeszcz i Siedlce. Samochody płonęły na kilku ulicach w promieniu 3 km.

AKTUALIZACJA: W wyniku działań specjalnej grupy operacyjnej powołanej do wykrycia sprawców dzisiejszych podpaleń samochodów ujęto 33-letniego mężczyznę, który po przesłuchaniu przyznał się do winy. Jak stwierdza podkom. Aleksandra Siwert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, mężczyzna był wcześniej notowany przez organa ścigania. Za dokonanie podpaleń grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie trwają działania mające na celu ustalenie, czy mężczyzna działał sam.

Pierwsze zgłoszenie o płonących autach policja otrzymała tuż przed godziną pierwszą. - Od razu w miejsce zdarzenia skierowano grupy dochodzeniowo-śledcze oraz oddziały prewencji - mówi podkom. Aleksandra Siwert. - Policjanci operacyjni pracują teraz nad tym, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawcę lub sprawców tych przestępstw - dodaje.

Policja zabezpieczyła już nagrania z miejskiego monitoringu. Obecnie pracuje nad jego dokładną analizą. Trwa także przesłuchiwanie świadków i osób poszkodowanych. Część aut spłonęła doszczętnie, inne są częściowo nadpalone. Policyjni biegli badają zabezpieczone ślady. Pracują nad oszacowaniem rozmiarów strat. Wartość poszczególnych aut, które uległy spaleniu waha się w granicach od 1,5 tys do 150 tys. zł. Policja dociera obecnie do kolejnych punktów usługowych w których trwa zabezpieczanie nagrań z ich monitoringów. Skontaktowali się już także z większością właścicieli samochodów. Niektórzy z nich o tym, że spłonęły ich auta dowiedzieli się od funkcjonariuszy policji. 

Trwająca 4 godziny akcja gaszenia aut zakończyła się przed godziną 5. - Zachęcamy do przekazywanie informacji, które mogłyby pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców. Policja zapewnia pełną anonimowość - podkreśla Aleksandra Sierwert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama