Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pieszo do Maryi

W sobotę 13 września z bazyliki św. Brygidy w Gdańsku wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich z okazji trwającego tam odpustu.

V Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich wyruszy z bazyliki św. Brygidy pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Ławrukajtisa o godz. 7.00. Na trasie pielgrzymi odwiedzą parafie: św. Wojciecha w Gdańsku, św. Jacka w Straszynie i Podwyższenia Krzyża w Żuławie Wielkiej.

Wejście do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich planowane jest na godzinę 15.40. Później, o godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa. Powrót do Gdańska autokarem o godz. 18.00.

Dzień później, w niedzielę 14 września, odbędą się dożynki diecezjalno-samorządowe na zakończenie odpustu. O godz. 12.00 abp Sławoj Leszek Głódź odprawi Mszę św., po której nastąpi: wręczenie pucharów wykonawcom najpiękniejszych koron żniwnych, nadanie wyróżnień rodzinom nominowanym przez Kapitułę Promującą Wzorowe Rodziny oraz błogosławieństwo tegorocznych plonów. O godz. 14.00 odbędzie się festyn dożynkowy na stadionie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama