Nowy numer 2/2021 Archiwum

Serca zamarły

Zamach na wieże World Trade Center w Nowym Jorku na zawsze pozostanie w pamięci świata. Od 11 września 2001 r. rokrocznie na całym świecie odbywają się uroczystości upamiętniające te wydarzenia.

"Serca nam z trwogi zamarły. Tego dnia wszyscy byliśmy nowojorczykami" (napis na tablicy pamiątkowej przy ul. Waszyngtona 21 w Gdyni)

W samo południe 11 września 2014 r. przed tablicą pamiątkową przy ul. Waszyngtona w Gdyni znicze, wiązanki kwiatów i wieńce złożyła młodzież ze Szkoły Amerykańskiej w Gdyni oraz reprezentanci władz i służb miejskich.  – Jesteśmy tu dziś, by uczcić pamięć 3 tysięcy ofiar czterech ataków terrorystycznych, a także złożyć hołd tym wszystkim, którzy narażając własne życie, ratowali życie innych ludzi. Przede wszystkim strażakom i służbom miejskim Nowego Jorku. Pamiętajmy o tych, którzy 11 września szli do pracy, nie wiedząc, jaki los ich czeka.

John Sudar, nauczyciel ze Szkoły Amerykańskiej w Gdyni, stwierdził, że samo myślenie o wolności nie wystarczy. Codziennie musimy dokonywać wyboru. Musimy doceniać wartość wolności i ciągle o nią zabiegać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama