Nowy numer 39/2022 Archiwum

Nauka i biznes po Bożemu

Największe centrum biznesowe metropolii gdańskiej wzbogaci się niedługo o szósty z planowanych siedmiu budynków biurowych. 18 września miał miejsce akt wmurowania kamienia węgielnego pod Olivia Six.

Uroczystość uświetnili swą obecnością przedstawiciele władz samorządowych, rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej, dyplomaci, parlamentarzyści oraz przedsiębiorcy. Poświęcenia aktu erekcyjnego dokonał abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Przekazał również  do umieszczenia w tubie, mającej zostać wmurowaną w ścianę budynku, różaniec św. Józefa, patrona świata pracy. – Moc wstawiennictwa św. Józefa jest wyjątkowo skuteczna. Cieszę się, że każdy kolejny etap budowy kompleksu odbywa się zgodnie z tradycjami chrześcijańskimi. Mam okazję po raz kolejny dokonywać poświęcenia kamienia węgielnego, tak jak wcześniej wiech i oddawanych uprzednio budynków.

Zarówno wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski, jak i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, podkreślali wielkie znaczenie dla rozwoju Pomorza oddawanych inwestycji w ramach Olivia Business Centre. To magnes przyciągający wielu inwestorów zagranicznych. Rektorzy gdańskich uczelni, prof. dr hab. Henryk Krawczyk z Politechniki Gdańskiej oraz prof. dr hab. Mirosław Szreder z Uniwersytetu Gdańskiego, pokazywali korzyści wzajemnego oddziaływania świata biznesu i nauki. – To świat ludzi z pasją, w tym miejscu zatrudnienie znalazło wielu naszych absolwentów, to tu właśnie możemy stosować najnowsze technologie – mówił rektor PG.

Olivia Business Centre jest przedsięwzięciem rodzinnym. Tak mówi o firmie jej prezes Maciej Grabski. – Wszyscy tworzymy zespół, jakby rodzinę. Nie chcę używać pojęć najemca, dzierżawca, wolę termin współpracownik. Razem tworzymy nową jakość. Kompleks rośnie na naszych oczach. Najważniejsi są jednak ludzie, nie budynki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama