Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zobacz także

 • Mariusz69
  29.09.2014 15:34
  Byłem na koncercie Magdy Anioł. Byłem tylko przez chwilę. Szczerze powiem, iż nie podoba mi się zamienienie kościoła, Sanktuarium Maryjnego w salę koncertową. Pozostaję z dala od potępiania takich inicjatyw ale uważam, że tego typu spektakle, przedstawienia czy koncerty są uzupełnieniem duchowości chrześcijańskiej i jako takie muszą odbywać się w miejscach bardziej neuralnych. Obraz Maryji Wspomożycielki, podświetlony dyskotykowym światłem, zakopcony dymem, kłócił się z moim pojmowaniem miejca Świętego. Pamiętam gdy Magda Anioł występowała przy parafii Jana z Kęt w Janowie. Była Msza, uwielbienie a potem rodzinny piknik i koncert na dworzu obok kościoła. Wszyscy dobrze się bawili. Wszelkie krzyki, klaskanie a także ewangelizacja skierowana do mniej zaangażowanych uczestników owego spotkania, moim zdaniem bardziej przyczyniły się do uwielbienia Boga. Świątynia jest dla mnie miejscem refleksji, modlitwy, skupienia i ciszy. Mimo, iż mam radosną naturę nie potrafię zaakceptować tego typu koncertu w miejscu świętym i gorszy mnie zamienianie kościóła w miejsce przedstawienia dla mas. Polecam opiekunom Sanktuarium aby zastanowili się nad tym czy postępują właściwie zamieniając kościół na salę widowiskową. Księża Salezjanie zawsze mieli do dyspozycji sale widowiskowe, czemu nikt nie pomyślał, by obok tego szczególnego miejsca nie zbudować drugiego, w duchu Ks. Bosko, gdzie mogą spotykać się wierni na spektaklach, przedstawieniach i koncertach? Dla mnie kościół jest miejscem modlitwy i zawsze będę szukał takiego gdzie w ciszy, samotności Bóg przemawia do duszy człowieka.
  doceń 0
 • Versus
  29.09.2014 16:06
  Instrukcja Koncerty w kościołach wydana w 1987 r. przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przypomina:

  10.e - muzycy i śpiewacy nie powinni występować w prezbiterium. Należy okazywać najwyższy szacunek ołtarzowi, ambonce i sedilli;

  Brawa dla proboszcza miejsca.
  doceń 0
 • ola1983
  02.10.2014 19:15
  Jak ktoś lubi się czepiac to zawsze będzie miała jakieś ale. Jeżeli Pan chce wyciszenia to zapraszamy do Kapliczki Wiecznej Adoracji i tam owszem nie wypada organizowac takich koncertów i będzie można spokojnie się pomodlic. Zamiast cieszyc się, że Proboszcz tak jak Papież Franciszek idzie z biegiem czasu do przodu i w ten sposob przyciąga młodych do Kościoła to jakiś Pan czepilaski zrobi z igły widły.Popieram działalnosc Salezjanów którzy w Kościele tworzą różne dzieła!!! To rozumiem, że takie przedstawienia jak Jasełka itp tez Panu nie odpowiadają bo to nie sala widowiskowa?! Przypominam, że Kościół przede wszystkim tworzą ludzie a reszta to budynek itd. Zapraszam kiedyś na koncert np Arki Noego w kościele to jest dopeiro show na chwałę Pana!!! Mały i duży wielbi w niebogłosy Najwyższego Boga i nikomu to nie przeszkadza!!! Jak Panu nie odpowiadają takie akcje to proszę nie uczetniczyc i tyle w tym temacie.Koncert nie trwa wiecZnie... :)
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama