Nowy numer 43/2020 Archiwum

Iskra trudnej wiary

- Człowiek, który przeżywa śmierć dziecka, w wielu przypadkach zadaje sobie pytanie, czy ten Pan Bóg jest naprawdę Miłością, czy jest dobry i dlaczego nie zapobiegł temu tragicznemu wydarzeniu - mówi ks. Piotr Belecki, który głosi katechezy dla wspólnoty rodziców po stracie dziecka.

- Chociaż we wspólnocie są osoby, które od wielu lat uczestniczą w spotkaniach, jednak doświadczenie cierpienia i dramatu śmierci często weryfikuje naszą wiarę. Bóg zaprasza nas, abyśmy się z takimi pytaniami po raz kolejny zmierzyli - dodaje, mówiąc o rozpoczynającym się cyklu katechez. - Msza i rekolekcje to jest coś, co nas zapala. Tę iskrę wiary mamy. Ale potrzebujemy czegoś więcej. Chcemy się spotykać, rozmawiać, modlić się razem - wyjaśnia ks. Piotr.

Tematem pierwszego spotkania, które odbyło się w salce sanktuarium MB Fatimskiej 1 października, była konieczność kształtowania w ludzkim sercu właściwego obrazu Boga. - Chodzi o to, aby zerwać z naszymi wyobrażeniami o Panu Bogu, a zacząć patrzeć na to, co Bóg przez różne fakty, przez wydarzenia z naszego życia chce nam powiedzieć i czego chce w naszym życiu dokonać - podkreśla kapłan.

Katechezy w salce parafialnej sanktuarium MB Fatimskiej na Żabiance odbywać się będą w każdą pierwszą środę miesiąca o 19.00. Wspólnota zaprasza także wszystkich, których dotyczy problem straty dziecka, na Mszę św. w sobotę, 18 października o 14.30. Eucharystia związana jest z obchodami Dnia Dziecka Utraconego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama