Nowy numer 20/2024 Archiwum

Uczcili św. Michała przejdź do galerii

- Dzisiaj wierność jest rzadkim towarem. Tutaj w starzyńskiej parafii widać wielką wierność Bogu, przekazywaną z pokolenia na pokolenie - mówił podczas sumy odpustowej w kościele św. Michała ks. Sławomir Drzeżdżon.

Obchodzony w starzyńskim kościele odpust św. Michała tradycyjnie zgromadził nie tylko parafian, ale także wielu wiernych z terenu północnych Kaszub. Uroczystościom przewodniczył ks. Sławomir Drzeżdżon, wicedyrektor wydziału katechetycznego. W uroczystości uczestniczyli także kapłani z żarnowieckiego dekanatu.

W homilii kaznodzieja streścił teologiczną wiedzę nt. świętego archanioła, którego ukazywał jako wzór wierności Bogu. Podkreślał także, jak ważnym jest naśladowanie św. Michała w codziennym życiu. Zaznaczał, że wokół nas toczy się duchowa walka, z której chrześcijanin nie może się dyspensować. - Dotyczy ona wszystkich sfer życia: osobistego, społecznego i politycznego - mówił.

Po Mszy św. wierni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówili litanię do św. Michała Archanioła. Uroczystość zakończyła procesja eucharystyczna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama