Nowy numer 3/2021 Archiwum

Różańcem w szatana

Mimo wcześniejszych protestów wielu środowisk zaplanowany na godz. 19 w dniu 12 października koncert zespołu Behemoth w Klubie B90 doszedł do skutku.

Na godzinę przed rozpoczęciem koncertu Karol Guzikiewicz, wiceprzewodniczący „Solidarności” w Stoczni Gdańsk, złożył na ręce obecnego na miejscu prokuratora wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa złamania Konstytucji RP, polegającego na znieważeniu polskich obywateli ze względu na wyznanie. - Mimo że impreza jest zamknięta i odbywa się w prywatnym klubie, to nie oznacza, że konstytucji w takim miejscu nie trzeba przestrzegać - mówił K. Guzikiewcz.

Kilkunastu członków Krucjaty rozpoczęło modlitwę różańcową w intencji nawrócenia Adama Darskiego i jego zespołu. - Tajemnica każdej krucjaty różańcowej tkwi w tym, że mniejszość wygrywa z większością. Pokonuje tych, którym wydaje się, że już zwyciężyli, że są silniejsi - mówił prowadzący modlitwę, starający się zachować anonimowość mężczyzna. - My zwyciężamy mocą z wysoka. Ta broń jest zawsze skuteczna. Musimy mieć świadomość walki oraz mocną wolę pokonania szatana, jak również wielką ufność w moc Boga, choćby owoce tego zwycięstwa miały pozostać dla nas na razie tajemnicą.

Modlitwa przebiegała w spokojnej atmosferze, choć w kilku przypadkach zakłócona została przez udających się na koncert fanów Nergala. Podchodzili w pobliże modlących się i robili sobie zdjęcia na tle transparentu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, pokazując gesty wyznawców satanizmu. Policja, mimo znacznych sił, biernie przyglądała się tym zachowaniom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Roman_Lekapenos
    12.10.2014 22:22
    Szacun dla tych ludzi. Wściekłości adwersarzy nie należy się dziwić. Jakże ona jednak bezsilna...
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama