Dziękując Janowi Pawłowi II

16 października przypada 36. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji w kościołach Archidiecezji Gdańskiej już od niedzieli poprzedzającej rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową odprawiane są liczne Msze św. dziękczynne za dar pontyfikatu, organizowane są seminaria naukowe oraz liczne wydarzenia artystyczne.

W czwartek 16 października odbędzie się otwarcie wystawy fotografii "Św. Jan Paweł II w obiektywie Roberta Kwiatka", która prezentowana będzie do 22 października w Szkole Podstawowej nr 8 (ul. Orłowska 27/33) w Gdyni.

Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni-Obłużu zaprasza w dniu 36. rocznicy na finał wojewódzkiego konkursu: "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie", który odbędzie się o godz. 9.00. Później około godz. 11.30 młodzież Gimnazjum i Liceum Katolickiego im. Jana Pawła II wykona montaż poetycki pt. "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie!". Punktualnie o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa południowa oraz katecheza Jana Pawła II: "Świat potrzebuje dziś świętych".

W Parku Nadmorskim w Gdańsku-Przymorzu o godz. 15.30 członkowie Stowarzyszenia "Godność" spotkają się przy pomniku Papieża Jana Pawła II i Prezydenta Ronalda Reagana, aby podziękować Janowi Pawłowi II za Jego wielki pontyfikat. Pod pomnikiem złożone zostaną kwiaty.

Natomiast dzień później, 17 października parafia św. Antoniego Padewskiego w Kosakowie i Szkoła Podstawowa im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Dębogórzu uczczą rocznicę wyboru papieża Mszą św. odprawioną o godz. 9.00 w budynku szkoły. Po Eucharystii odbędzie się prezentacja multimedialna, przedstawiająca biografię Jana Pawła II, przegląd pieśni i wierszy o tematyce papieskiej, wyświetlenie filmu oraz "kremówkowy" poczęstunek.

Koncert Papieski rozpocznie się w sobotę 18 października o godz. 19.45 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..