Nowy numer 47/2020 Archiwum

Koncert ku czci św. Jana Pawła II

Wieczorem 16 października 1978 r. świat obiegła sensacyjna wiadomość. Na papieża wybrano abp. Karola Wojtyłę, który przyjął imię Jan Paweł II. Jak co roku dla uczczenia tego wydarzenia Filharmonia Bałtycka zorganizowała koncert papieski.

Koncert ku czci św. Jana Pawła II odbył się 18 października w archikatedrze oliwskiej. Muzyczna uczta rozpoczęła się od "Koncertu podwójnego na trąbkę, skrzypce i orkiestrę" Zbigniewa Kruczka, kompozytora, organisty i pedagoga, urodzonego w 1952 roku. Drugim utworem była "VII Symfonia" Antona Brucknera, wielkiego kompozytora symfonicznego późnego romantyzmu.

Utwory wykonane przez Natalię Walewską (skrzypce), Janusza Szadowiaka (trąbka) oraz Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą maestro Massimiliana Caldiego wywołały burzę oklasków.

Koncert odbył się pod honorowym patronatem abp. Sławoja Leszka Głódzia.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama