Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wymarzeni pracownicy

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego 23 października był gospodarzem pierwszych Akademickich Targów Pracy zorganizowanych przez biura karier publicznych pomorskich uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Morskiej i Akademii Marynarki Wojennej.

Celem Pierwszych Akademickich Targów Pracy Trójmiasto 2014 było umożliwienie bezpośredniego spotkania studentów i absolwentów z czołowymi pracodawcami regionu, a także zapoznania z ich ofertami pracy, praktykami i programami stażowymi.

W ramach targów zorganizowane zostały wykłady i warsztaty związane z rozwojem osobistym oraz spotkania z ludźmi sukcesu. 

– Cieszę się, że takie przedsięwzięcie przygotowują wspólnie wszystkie publiczne uczelnie Trójmiasta – zapewniała prof. UG dr hab. Anna Machnikowska, prorektor UG ds. kształcenia.

– To jest impreza, która wpisuje się w dzisiejszy sposób działania uczelni wyższych. Staramy się, aby uczelnia pozyskiwała informacje na temat tego, co się dzieje na rynku pracy, jakie umiejętności są potrzebne oraz jaka jest korelacja tych potrzeb z możliwościami, które uczelnia daje studentom w procesie kształcenia – dodawała.

Na temat skuteczności działań na rynku pracy wypowiedział się prof. UG dr hab. Oktawian Nawrot, prodziekan ds. studenckich i nauki Wydziału Prawa i Administracji UG.

– Najprościej rzecz ujmując skuteczność to zgodność oferty edukacyjnej i potrzeb rynku pracy. Kilka lat temu przystępując do gruntownej reformy programu studiów kilkakrotnie spotkaliśmy się z pracodawcami i pytaliśmy o ich oczekiwania odnośnie umiejętności, kompetencji, wiedzy wymarzonych pracowników.  W ten sposób został skonstruowany program studiów prawniczych, unikalny w skali kraju i oparty na światowych wzorach.

Cykl konferencji przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku.

– Zaprosiliśmy wielu znakomitych gości, żeby porozmawiać o rynku pracy, o talentach, o pasjach, a także o tym, jak odnieść sukces – zapewniał Roland Budnik, dyrektor PUP w Gdańsku. – Czy jest to możliwe w każdym przypadku i co jest do tego potrzebne.

ATP zorganizowane zostały w obecnej formule po raz pierwszy, jednak organizatorzy zapewniają, że na stałe wejdą do kalendarza akademickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama