Nowy numer 2/2021 Archiwum

Słoik dla championa

Po raz kolejny powraca temat jabłek przekazywanych organizacjom społecznym w ramach nadwyżek powstałych w wyniku rosyjskiego embarga.

Niedawno pracownicy i wolontariusze Caritas rozdali kilkadziesiąt ton owoców i warzyw, które otrzymali od polskich rolników i sadowników, objętych rosyjskim embargiem.

Na drodze poszukiwania kolejnych sposobów wykorzystania nadwyżki jabłek, narodził się pomysł nowej akcji: "Champion w słoiku", która będzie realizowana w dniach 3-7 listopada w Warsztatach Terapii Zajęciowej Caritas.

- Chcąc pomóc osobom bezdomnym, które nie mają możliwości przechowywania przez dłuższy czas produktów żywnościowych, postanowiliśmy poprosić osoby niepełnosprawne, czyli uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, o pomoc - mówią pracownicy gdańskiej Caritas.

- Uczestnicy warsztatów na co dzień rozwijają swe umiejętności społeczno-zawodowe m.in. w kuchniach dydaktycznych. Często ich rehabilitacja zawodowa osiąga taki poziom, że są świetnymi kandydatami do zatrudnienia w różnych placówkach gastronomicznych. Tym razem doskonaląc się w sztuce kulinarnej, będą przetwarzać jabłka: na przeciery, musy, dżemy, będą je suszyć. Wszystkie zaś wiktuały następnie trafią do osób bezdomnych - tłumaczą pracownicy.

Akcję "Champion w słoiku" można wesprzeć poprzez przekazanie gdańskiej Caritas czystych dużych słoików (minimum litrowych).

Słoiki można składać w każdym WTZ Caritas:

- Rumia, ul. Ks. Gierosa 8a;

- Gdynia, ul. Jęczmienna 8;

- Łapino Dolne, ul. Sienkiewicz 50;

- Krzywe Koło 36;

- Centrum Wolontariatu: Gdańsk Wrzeszcz, ul. Jesionowa 6

- Centrala Diecezjalna: Sopot, Al. Niepodległości 778

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama