Nowy numer 48/2023 Archiwum

Holy Wins 2014

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych w wielu kościołach archidiecezji gdańskiej odbędą się spotkania modlitewne pod hasłem "Holy Wins" czyli "Święty Zwycięża".

Organizowane przez Kościół w dniu 31 października modlitwy są próbą przywrócenia właściwego sposobu przeżywania najważniejszej uroczystości ku czci Świętych, która od pewnego czasu jest trywializowana przez zapożyczone z kultury zachodniej Halloween.

Ukazanie świętości poprzez "Marsze Wszystkich Świętych", "Bale Wszystkich Świętych" czy imprezy "Holy Wins" to sposób na to, aby szczególnie w młodych ludziach nie zniszczyć właściwego przeżywania tego czasu w roku.

W programie spotkań w archidiecezji gdańskiej znajdą się między innymi: konferencje, świadectwa, modlitwa, śpiew, Litania do Wszystkich Świętych i adoracja Najświętszego Sakramentu. W przygotowanie imprezy zaangażowały są liczne wspólnoty modlitewne, grupy charyzmatyczne, klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego oraz księża. 

  • Lista parafii organizujących spotkania modlitewne "Holy Wins" w dniu 31 października (piątek):

- parafia św. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, godz. 19.30 

- parafia Wniebowzięcia NMP, kościół św. Jana w Żukowie, godz. 19.50 

- parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie, godz. 19.30-21.30 

- parafia św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu, godz. 19.30-21.00

- parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu, godz. 20.00

- parafia NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku-Przymorzu, godz. 19.30, zakończenie ok. godz. 22.00 w parafii św. Brata Alberta 

  • "Marsz Wszystkich Świętych":

- parafia św. Jana z Kęt w Rumi, początek o godz. 19.00, następnie przemarsz do Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych i zakończenie spotkania Mszą św. ok. godz. 20.30.

  • "Bale Wszystkich Świętych":

- parafia św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu, godz. 18.00-20.00 - wyjątkowo w czwartek 30 października

- parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach, godz. 17.00-19.00

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama