Nowy numer 48/2020 Archiwum

Policyjna akcja "Znicz"

- Podczas tegorocznej akcji "Znicz" szczególnym nadzorem policyjnym zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Ponadto będziemy kontrolować prędkość, trzeźwość oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa - informuje kom. Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

W związku z dniem Wszystkich Świętych od 31 października do 3 listopada pomorscy policjanci prowadzić będą działania pod nazwą "Znicz". Nad bezpieczeństwem czuwać będzie ponad 3500 funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego.

Na drogach województwa pomorskiego przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego. W wielu miejscach zmianie ulegnie organizacja ruchu, część ulic zostanie zamknięta dla pojazdów. Więcej na ten temat TUTAJ.

-  Pomorska policja przypomina o noszeniu odblasków - każdy pieszy, który po zmierzchu porusza się drogą poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych - zwraca uwagę kom. J. Kowalik-Kosińska.

Zasady bezpieczeństwa w dniu Wszystkich Świętych:

  • przed wyjazdem sprawdźmy jak zmieni się organizacja ruchu w rejonie cmentarzy oraz gdzie znajdują się wyznaczone parkingi. Ułatwi nam to bezkolizyjne dotarcie do celu
  • podczas podróży uważnie patrzmy na znaki i stosujmy się do sygnałów dawanych przez policjantów
  • parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy na widoku żadnych wartościowych przedmiotów, czy dokumentów
  • na miejsce postoju wybierzmy specjalnie wyznaczone do tego miejsca
  • torebkę, czy saszetkę z dokumentami zawsze miejmy pod ręką. Nie odkładajmy toreb na płycie nagrobnej lub ławce stojącej przy pomniku. Złodziej tylko czeka na taką okazję
  • unikajmy bocznych, mało uczęszczanych ścieżek i nie przebywajmy samotnie na cmentarzu po zmierzchu
  • pamiętajmy, że możemy być obserwowani przez złodzieja. Jeżeli musimy nabyć coś w tłoku, postarajmy się dobrze schować portfel po zrobionych zakupach
  • uważajmy na pieszych znajdujących się na drodze.
« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama