Nowy numer 39/2023 Archiwum

Urodziny morskiego kościoła

– Każde prawdziwe dobro rodzi się z Bożego natchnienia i jest uzgodnione z wolą Boga. Mówienie, że mogę być dobry bez Boga, jest wyrazem pychy – powiedział bp Wiesław Szlachetka.

Zokazji 40-lecia powstania parafii prowadzonej przez ojców redemptorystów pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni 27 października została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Szlachetki. Uroczystość była także okazją do spotkania Rodziny Radia Maryja. Biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej podkreślał, że szczególną rolę w znaku zbawienia pełni Matka Boża. – Chcemy prosić Maryję, aby nam wierzącym wypraszała potrzebną siłę i odwagę do dawania świadectwa w wierze. Tego świadectwa potrzebuje dzisiaj świat, nasza ojczyzna, parafie i rodziny.

Zwłaszcza dziś, gdy ujawniają się różnego rodzaju błędy w wierze – zaznaczył.  Do tych błędów bp Szlachetka zaliczył postawę, którą zwykło się określać: „Jestem wierzący, ale niepraktykujący”, a także wyznawanie modnej idei: „Chrystus tak, Kościół nie”. – Jeszcze innym błędem wiary staje się twierdzenie, że mogę czynić dobro bez Boga – podkreślił biskup. Następnie hierarcha przytoczył szereg przykładów fałszywego dobra. – Jest wśród nich nazistowska idea tzw. życiowej przestrzeni, w którą wielu uwierzyło jako dobrą. Również wizja świetlanej przyszłości wieszczona przez ideologię komunizmu uwiodła rzesze ludzi – mówił bp Szlachetka. Zwrócił także uwagę, że w dzisiejszym świecie często próbuje się odrywać demokrację od wartości wmawiając, że dopiero w ten sposób będzie służyć wolności. Parafia, w której od wielu lat prężnie działa duszpasterstwo ludzi morza, odwiedzana jest przez marynarzy z różnych kontynentów, gdzie modlą się za swoje rodziny i szczęśliwe powroty do domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast