Nowy numer 20/2022 Archiwum

Owoc poszukiwań Greifa

W refleksyjnym listopadowym nastroju w Centrum Ekumenicznym w Gdańsku-Oliwie odbył się kolejny koncert muzyki religijnej.

Koncert "Przestrzeń sacrum" składał się z dwóch części. W pierwszej, w kaplicy, usłyszeliśmy chorały cysterskie we wspólnym wykonaniu zespołu wokalnego sióstr z Zakonu Najświętszego Zbawiciela św. Brygidy oraz Scholi "Gregoriana Oliviensis" pod dyrekcją Jacka Bratkego.

W drugiej części koncertu, tym razem w sali koncertowej Centrum Ekumenicznego, miała miejsce polska premiera utworów francuskiego kompozytora o polskich korzeniach - Oliviera Greifa (1950-2000). "Duo Sopot" w składzie Anna Sawicka (wiolonczela) i Anna Mikolon (fortepian) wykonało dwa utwory - "Veni, Creator" i "Sonate de Requiem". - To utwory na wiolonczelę z fortepianem, będące owocem przełomu duchowego kompozytora, który przez całe swoje życie poszukiwał Boga. Zadawał sobie podstawowe pytania egzystencjalne - mówiła na wstępie Kamila Nehrebecka, muzyk i artysta śpiewak Opery Bałtyckiej w Gdańsku, prowadząca koncert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama