Owoc poszukiwań Greifa

W refleksyjnym listopadowym nastroju w Centrum Ekumenicznym w Gdańsku-Oliwie odbył się kolejny koncert muzyki religijnej.

Koncert "Przestrzeń sacrum" składał się z dwóch części. W pierwszej, w kaplicy, usłyszeliśmy chorały cysterskie we wspólnym wykonaniu zespołu wokalnego sióstr z Zakonu Najświętszego Zbawiciela św. Brygidy oraz Scholi "Gregoriana Oliviensis" pod dyrekcją Jacka Bratkego.

W drugiej części koncertu, tym razem w sali koncertowej Centrum Ekumenicznego, miała miejsce polska premiera utworów francuskiego kompozytora o polskich korzeniach - Oliviera Greifa (1950-2000). "Duo Sopot" w składzie Anna Sawicka (wiolonczela) i Anna Mikolon (fortepian) wykonało dwa utwory - "Veni, Creator" i "Sonate de Requiem". - To utwory na wiolonczelę z fortepianem, będące owocem przełomu duchowego kompozytora, który przez całe swoje życie poszukiwał Boga. Zadawał sobie podstawowe pytania egzystencjalne - mówiła na wstępie Kamila Nehrebecka, muzyk i artysta śpiewak Opery Bałtyckiej w Gdańsku, prowadząca koncert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..