Nowy numer 48/2020 Archiwum

Powtórzyć wybory!

Spod siedziby Rady Miasta Gdańska w kierunku budynku Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Okopowej przemaszerował tysięczny tłum niezadowolonych ze sposobu przeprowadzenia wyborów samorządowych oraz traktowania wyborców. Wśród wielu haseł jedno było szczególnie głośno skandowane: Powtórzyć wybory !

W trakcie manifestacji, która odbyła się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, rozdawana była ulotka skierowana do Prezydenta RP:

„Mamy w kraju bezprecedensowy kryzys we współczesnej historii Polski. Kryzys uderzający w podstawę systemu demokratycznego. Kryzys groźny jak nigdy dotychczas, bo podważa zaufanie do państwa, a przecież zaufanie jest jednym z najważniejszych czynników dobrze zorganizowanego i rozwijającego się społeczeństwa. Do tego momentu nikt z obywateli Polski nie kwestionował ważności dokonywanych wyborów, a przynajmniej nie w takiej skali. Nigdy wcześniej nie było tylu demonstracji w całym kraju. Państwowa Komisja Wyborcza jest stałym i najwyższym organem wyborczym, właściwym w sprawach przeprowadzania wyborów oraz referendów w Polsce. Zawiodła nie tylko Pana, jako głowę Państwa, ale także Nas - mieszkańców i wyborców. (…) Podpisane przez przedstawicieli tysięcznego tłumu, który na ulicach Gdańska domaga się uczciwego i transparentnego systemu liczenia głosów, gwarantującego respektowanie rzeczywistej woli wyborców.”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama