Odpowiedzialność nie boli

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Ruch Światło-Życie archidiecezji gdańskiej pragnie włączyć się w duchowe przygotowanie do nich. Każdego 26. dnia miesiąca organizowane są spotkania młodzieży oazowej w kościele Chrystusa Króla w Gdyni.

- Składają się na nie zawiązanie wspólnoty, spotkania w małych grupach na ewangelicznej rewizji życia, agapa i nabożeństwo - mówi ks. Zenon Pipka, proboszcz parafii i moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. - Te spotkania mają też pomóc w odbudowie Ruchu w archidiecezji gdańskiej. Tam gdzie oaza działa, trzeba ją rozruszać, tam, gdzie nie ma, zapoczątkować. Musimy być odpowiedzialni za dzieło Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, coraz bliżej tytułu błogosławionego.

"Odpowiedzialność nie boli" to temat przewodni tego spotkania. - W rozważaniach nawiążę do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie - mówi o. Łukasz Śliwiński OFMConv z Gdyni. - Zwrócę uwagę na odpowiedzialność we wspólnocie za siebie samego, za siebie nawzajem i wspólnotę jako całość.

- Te spotkania pomagają mi duchowo - twierdzi czternastoletnia Zuzanna z Leźna, uczestniczka spotkania. - To taki pozytywny kopniak duchowy dający wiele do myślenia. Tu poznajemy się wzajemnie, spotykamy w grupach. Dużo rozmawiamy. Warto przynależeć do takiej wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..