Nowy numer 21/2022 Archiwum

Drugą turę wyborów w Gdańsku wygrał...

Według sondażu przeprowadzonego pod częścią lokali wyborczych przez firmę Ipsos metodą exit poll, drugą turę wyborów w Gdańsku wygrał dotychczasowy prezydent Paweł Adamowicz. Zdobył 59,4 proc. głosów.

Aktualizacja:  Drugą turę wyborów na prezydenta Gdańska wygrał Paweł Adamowicz. Kandydat Platformy Obywatelskiej otrzymał 61,25 proc. głosów. Jego kontrkandydat Andrzej Jaworski z Prawa i Sprawiedliwości uzyskał poparcie 38,75 proc. głosujących. 2650 głosów było nieważnych. Frekwencja w Gdańsku wyniosła 36,15 procent.

Głosowanie w drugiej turze trwało od 7.00 i zakończyło się o 21.00. Poznaliśmy już pierwsze sondażowe wyniki wyborów na prezydentów miast w największych miastach Polski, w tym w Gdańsku. Dane pochodzą z komisji, gdzie pojawili się ankieterzy firmy Ipsos pytający wychodzących z lokali wyborców o to, na kogo oddali swój głos.

Według tych danych w Gdańsku głosowanie w drugiej turze wygrał Paweł Adamowicz, który zdobył 59,4 proc. Jego kontrkandydat Andrzej Jaworski z PiS zyskał poparcie 40,6 proc. głosujących.

Wyniki sondażu mogą różnić się od rezultatu liczenia głosów przez członków komisji wyborczych. Oficjalne wyniki poznamy prawdopodobnie dopiero jutro rano. Jeśli się potwierdzą Paweł Adamowicz pozostanie prezydentem Gdańska na V kadencję.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama