Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pomoc dla ukraińskich uchodźców

Caritas Archidiecezji Gdańskiej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego zorganizowała akcję pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać 300 par butów, ponad 200 swetrów, jeansy, koszule, kurtki, czapki, szaliki, bluzki, kamizelki, środki czystości, artykuły szkolne. Wszystkie rzeczy są nieużywane. Transport ze zgromadzonymi darami trafi do uchodźców z dwóch obozów w Odessie.

- Wielu Ukraińców na skutek działań wojennych zostało pozbawionych podstawowych środków do życia i dachu na głową. Uciekali ze zburzonych miast, ze spalonych domów w tym co akurat mieli na sobie. Ubrania, które do nich trafią, pozwolą im przetrwać zimę - wyjaśnia Dorota Sykut z gdańskiej Caritas i współorganizatorka akcji.

- Jeśli uda nam się pozyskać kolejne rzeczy, pomoc uchodźcom będzie kontynuowana. Dlatego apelujemy do firm odzieżowych i wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie - dodaje.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama