Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie zatrzymuj mnie

W kościele pw. św. Andrzeja Boboli u księży jezuitów w Gdańsku-Wrzeszczu odbył się 7 grudnia wieczór z twórczością ks. Janusza Pasierba w oprawie muzycznej zespołu Familia HP, który składa się z dwóch muzykujących rodzin Hoduniów i Piskorskich. Stąd użyty w nazwie skrót HP. Z zespołem współpracuje ks. Łukasz Wisiecki.

Koncert zatytułowany został, tak jak książka i płyta, Pasierb – Noli me tangere (Nie zatrzymuj mnie), odnoszącego się do Chrystusa ukazującego się po zmartwychwstaniu Marii Magdalenie. Temat ten pojawiał się już w rzeźbie, grafice, malarstwie. Przyszedł czas na poezję okraszona muzyką. – Ks. Janusz Stanisław Pasierb był człowiekiem Adwentu. To jego ulubiony okres liturgiczny. Zresztą w tym okresie też zmarł w 1993 r. – opowiada ks. Łukasz Wisiecki, członek zespołu. – Był otwarty na to, co Bóg konkretnie chce mu powiedzieć. Wypełniał wolę Boga do końca. Przekaz jego twórczości jest cały czas aktualny. Jak mówił o nim ks. Wiesław Niewęgłowski: był wychylony ku przyszłości. Aby widzieć więcej, głębiej i dalej. Nie tylko na to, co jest tu i teraz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama