Nowy numer 23/2021 Archiwum

Zobacz także

 • ChristOurHope
  13.12.2014 20:21
  Przekroczenie Ziemi Obiecanej dla ludzi starszego pokolenia we wszystkim okaże się niemożliwe. Nie zrozumieli nauk Boga. Prześladowania miały jeden zasadniczy cel - oczyścić wiarę i spojrzenie na świat.

  Czy ludzie w Polsce patrzą na świat oczyma wiary?

  Nie sądzę. Mam wrażenie, że patrzą obrazami i to często propagandowymi. Nie odróżniają rzeczywistości od jej wizji. Żyją w świecie doczesnym o wiele głębiej niż ludziom wierzącym wypada żyć. Żyją wg świata, nie wg Słowa. Nie potrafią zaufać Bogu i dlatego czują się zagubieni w świecie. Szukają ratunku tam gdzie go nie ma. Ponadto żyją wyobrażeniami o sobie i innych. Wynika to także z nieumiejętności poświęcenia czasu na rozważanie sensu cierpienia i ofiarowania go w czyjejś intencji.

  Prześladowania miały nas jako naród nauczyć pokory, lecz odniosły skutek odwrotny. Ich przeżycia i doświadczenia wynikają z niewierności przodków lub własnej, do której nie chcą i nie potrafią przyznać co prowadzi do frustracji.

  Można powiedzieć dosłownie, że zgłupieli przez niewierność i odrzucenie poczucia własnej grzeszności tak jak mówili św. Paweł i św. Tomasz.

  Zróbmy wszystko, żeby władza ludowa miała powód, żeby się nawrócić i dobrowolnie wyrzec się przywilejów władzy ciążącej na jej sumieniu. Dla sprawiedliwości i dobra wspólnego. Spójrz na świat oczyma wiary inaczej nadziei na lepszy świat nie dostrzeżesz. Tylko w Chrystusie, tylko w Bogu dusza odnajdzie spokój!
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama