Nowy numer 23/2021 Archiwum

Wigilia gdańszczan

Kilkuset gdańszczan przełamało się opłatkiem i złożyło sobie świąteczne życzenia. Udział w gdańskiej wigilii wzięli m.in. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański i Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Na Długim Targu 21 grudnia po raz 15. odbyła się tradycyjna gdańska wigilia. Niezwykłe wydarzenie rozpoczął przemarsz ul. Długą orszaku aniołów i kolędników, którzy zachęcali przechodniów, by "wszyscy razem poszli do stajenki".

Radosny pochód dotarł do gdańskiej choinki, obok której ustawiona została żywa szopka z Marią i Józefem, chórem pasterzy oraz aniołami. W międzyczasie kolędnicy przy akompaniamencie carillonu nakryli symboliczny świąteczny stół. Wszyscy gdańszczanie otrzymali również świeczki, które na umówiony sygnał zostały jednocześnie zapalone . 

Wesołych, pogodnych i spokojnych świąt życzył mieszkańcom Gdańska abp Sławoj Leszek Głódź. Do życzeń metropolity gdańskiego przyłączyli się Paweł Adamowicz i Bogdan Oleszek przewodniczący Rady Miasta.

Po tych słowach gdańszczanie obdarowani zostali opłatkiem poświęconym przez arcybiskupa i zaczęli składać sobie świąteczne życzenia.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama