Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wigilie dla samotnych i potrzebujących

Podczas uroczystej Eucharystii w III niedzielę Adwentu abp Sławoj Leszek Głódź apelował, by w czasie zbliżających się świąt zwrócić szczególną uwagę na bezdomnych, opuszczonych, wydziedziczonych i wyrzuconych na margines życia.

Jadłodajnia Caritas w Sopocie, Duszpasterstwo Akademickie "Górka" w Gdańsku i oo. Franciszkanie w Gdyni zapraszają wszystkie osoby samotne, chore i potrzebujące na spotkania wigilijne, które odbędą się w środę 24 grudnia.

Sopocka jadłodajnia prowadzona przez gdańską Caritas, przy al. Niepodległości 778 zaprasza na spotkanie wigilijne na godz. 9.00. W tym roku, jak zapowiada ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas – Poza podstawową świąteczną wyprawką żywieniową, wszyscy goście dostaną konfitury własnej roboty, które były wykonane przez podopiecznych Caritas.

W Gdańsku Duszpasterstwo Akademickie "Górka" zaprasza wszystkich potrzebujących na kolację wigilijną na godz. 15.30. Tak jak w poprzednich latach odbędzie się ona na terenie Centrum Stocznia Gdańsk przy ul. Wałowej 27A.

W Gdyni tradycyjna wieczerza dla osób potrzebujących rozpocznie się o godz. 15.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40. Dla wszystkich uczestników przygotowano świąteczne paczki i pluszaki dla najmłodszych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama