GN 19/2022 Archiwum

Recital noworoczny u sióstr brygidek

- Na koncerty do Centrum Ekumenicznego zapraszamy wszystkich, niezależnie od wyznania, pochodzenia czy poglądów - podkreśla s. Karin Kwiatkowska, przełożona sióstr brygidek w Gdańsku-Oliwie.

W Centrum Ekumenicznym Sióstr Brygidek w Gdańsku 3 stycznia odbył się recital fortepiany Dominiki Glapiak. W programie koncertu nie zabrakło akcentów religijnych i tanecznych. Na melomanów czekała także niespodzianka, czyli chorał "Wołam do Ciebie, Panie Jezu Chryste" Jana Sebastiana Bacha, który stanowi motyw muzyczny głośnego filmu "Ida".

Dominika Glapiak należy do grona wybitnych polskich muzyków młodego pokolenia. Jako solistka i kameralistka potwierdza swoją klasę, koncertując i zdobywając laury na konkursach muzycznych na całym świecie. Artystka mieszka w Gdańsku, gdzie pracuje na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki. W klasie skrzypiec współpracuje z prof. Konstantym Andrzejem Kulką. Prowadzi także zajęcia dydaktyczne.

Koncerty u sióstr brygidek od ponad roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności i artystów z Polski i zagranicy. - Udało się przedstawić na nich wiele kompozycji znanych i zapomnianych, odbyły się też liczne prawykonania polskie i światowe - podkreśla Anna Mikolon, współorganizatorka i pianistka.

Kolejne koncerty w Centrum Ekumenicznym odbędą się:

  • 7 lutego, 17.00, koncert karnawałowy w wykonaniu Gdyńskiego Kwintetu Dętego Blaszanego;
  • 7 marca, 17.00, wieczór szekspirowski. Wystąpią: Krzysztof Bobrzecki (baryton) i Anna Mikolon (fortepian);
  • 11 kwietnia, 17.00, w nawiązaniu do Roku Jana Pawła II koncert dyplomantów Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu;
  • 2 maja, 17.00, "Z nich największa jest Miłość". Wystąpi: Anna Bachleda (wielka harfa koncertowa);
  • 6 czerwca, 17.00, koncert kameralny w wykonaniu Zbigniewa Kalicińskiego (waltornia) i Anny Mikolon (fortepian);
  • 4 lipca, 17.00, koncert upamiętniający Dmitrija Szostakowicza. Wystąpią: Dorota Całej (sopran), Małgorzata Skorupa (skrzypce), Anna Sawicka (wiolonczela), Anna Mikolon (fortepian).

Koncerty u sióstr brygidek odbywają się pod patronatem honorowym abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny". Wstęp jest wolny.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama