Nowy numer 19/2022 Archiwum

Przewrócił się maszt z nadajnikiem Radia Kaszëbë

"Z przykrością informujemy, że w wyniku silnych podmuchów wiatru przewrócił się maszt w Rekowie Górnym, z którego Radio Kaszëbë emitowało sygnał na 98,9MHz" - możemy przeczytać na stronie facebookowej rozgłośni.

Skutki mocnego wiatru, który przez cały piątek i sobotę wiał na Pomorzu, odczuli m.in. słuchacze Radia Kaszëbë. Jego sygnał był emitowany z 60-metrowego masztu telekomunikacyjnego znajdującego się w Rekowie Górnym koło Redy. Konstrukcja runęła w piątek wieczorem.

"Obiekt był obsługiwany przez spółkę Emitel. Emisja zostaje wstrzymana do odwołania. Zachęcamy do słuchania radia na 92,3 i 90,1MHz lub w internecie" - informują władze Radia Kaszëbë.

Bezpośrednią przyczyną zawalenia się masztu było najprawdopodobniej zerwanie jednej ze stalowych lin będących odciągiem 60-metrowej konstrukcji. Przyczyny zostaną ustalone przez powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego z Pucka, który był na miejscu zdarzenia.

3 stycznia zapadła decyzja o uruchomieniu nadajnika o częstotliwości 98,9 MHz z Rozewia. Już trwają niezbędne uzgodnienia. Emitel zdecydował także, że w miejscu przewróconego masztu stanie nowy - 100-metrowy.

Radiokomunikacyjne Centrum Odbiorcze w Rekowie działa od 1970 r. Powstało jako jedna z podstacji stacji brzegowej "Gdynia-Radio". Przez ponad 30 lat stację tę wykorzystywano na potrzeby komunikacji morskiej. W 2003 r. większość masztów została zdemontowana, a te pozostałe zaczęły pełnić inne, m.in. komercyjne funkcje.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama