Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zniknęły ludzkie szczątki

- Do pierwszego zdarzenia doszło na początku listopada. Kolejnej kradzieży ludzkich szczątków dokonano w miniony wtorek - mówi kom. Michał Rusak z komendy miejskiej w Gdyni.

Obu profanacji dokonano na cmentarzu przy ul. Pelplińskiej w Gdyni-Leszczynkach. W obu przypadkach o zaistniałej sytuacji policję powiadomił zarządca cmentarza. Pochówki zmarłych, których groby sprofanowano, odbyły się stosunkowo niedawno. Pierwszy w 2008 roku, drugi trzy lata później.

Policja podejrzewa, że sprawcą obu zdarzeń jest ta sama osoba. - Działa w podobny sposób. Na tym samym cmentarzu, wybiera podobne miejsca. Otwiera nagrobki, wyciąga ludzkie szczątki i je zabiera - relacjonuje kom. Rusak.

Jak ustalili funkcjonariusze, zmarłych nic ze sobą nie łączy. - Nic nie wskazuje także, aby ktoś chciał sprofanować te nagrobki z powodu zemsty. Trudno się spodziewać, że do grobów wraz ze zwłokami złożono jakieś wartościowe przedmioty. Wydaje się, że nagrobki zostały wybrane przypadkowo - dodaje rzecznik.

Komendant gdyńskiej policji powołał specjalną grupę operacyjną do wyjaśnienia tej sprawy. Za kradzież ludzkich zwłok sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama