Nowy numer 20/2022 Archiwum

Wolontariusze poszukiwani!

- Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej archidiecezji wchodzą w kolejną fazę. Od początku roku rozpoczął się nabór do wolontariatu - mówi ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny koordynator ds. ŚDM.

W parafii pw. Bożego Ciała na gdańskiej Morenie 28 stycznia odbyło się kolejne spotkanie przygotowujące archidiecezję gdańską do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wzięli w nim udział księża i zakonnicy pracujący z młodzieżą, przedstawiciele wspólnot, wolontariusze i uczestnicy poprzednich ŚDM.

Spotkanie dotyczyło m.in. organizacji wolontariatu. - Zwracam się do wszystkich, którzy chcą pomóc w przyjęciu pielgrzymów w lipcu 2016 roku. Nie bójcie się, przyjdźcie i zapiszcie się w naszych punktach. Każdy, kto chce zostać wolontariuszem, może wysłać swoje zgłoszenie na adres: sdm2016gdansk.wolontariat@gmail.com. Bądźmy razem w tym niezwykłym czasie - apeluje ks. Krzysztof.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania (oraz zameldowania, jeśli jest inny), pesel, numer telefonu, adres mailowy. Zgłoszenie powinno także zawierać informacje o znajomości języków obcych, dotychczasowych doświadczeniach związanych z pracą wolontariusza, uczestnictwie w masowych spotkaniach młodych chrześcijan.

Kto może być wolontariuszem? - Każda osoba pełnoletnia, która czuje potrzebę aktywnego uczestnictwa w ŚDM. Co musi mieć? - Dobre serce i trochę czasu. Czy powinna być jakoś szczególnie przeszkolona? - Może, ale jeśli nie jest, przekażemy jej posiadaną wiedzę. Czy może to być jej pierwsze duże spotkanie, w które się zaangażuje? - Tak. Na pewno będzie miała się od kogo uczyć - podkreśla ks. Nowak.

- Oczywiście, czekamy także na tych, którzy brali udział w masowych spotkaniach o charakterze religijnym, organizowanych w Polsce i na świecie. Pamiętają klimat tamtych wydarzeń, otwartość przyjmujących ich rodzin oraz duchową moc, która towarzyszyła im podczas modlitw i spotkań z papieżem - dodaje duchowny.

Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama