Nowy numer 39/2022 Archiwum

Płonąca lampa modlitwy przejdź do galerii

- Modlitwa to czas wychodzenia z poczucia grzechu i własnej słabości, to czas poznawania Boga łaskawego i wielkodusznego - mówił o. Andrzej Batorski SJ w homilii nieszporów w kaplicy gdyńskiego klasztoru ss. karmelitanek bosych.

Ponad stu przedstawicieli zakonów męskich i żeńskich zgromadziło się w minioną sobotę w kaplicy ss. Karmelitanek bosych w Gdyni-Orłowie, by przeżywać przygotowanie do Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

Ich obecność w karmelitańskim klasztorze była wyrazem jedności ze wszystkimi zakonami kontemplacyjnymi. Modlitwie przewodniczył o. Janusz Warzocha SJ, wikariusz biskupi ds. życia zakonnego.

Homilię ukazującą rolę modlitwy w życiu osób konsekrowanych wygłosił o. Andrzej Batorski, proboszcz parafii w Jastrzębiej Górze.

- To bardzo ważne w naszym życiu duchowym, żeby na modlitwie umieć przejść od zajmowania się sobą i moimi problemami do kontemplacji Bożego Oblicza. Treścią mojej modlitwy ma być misterium Chrystusa, Boży plan zbawienia, jego realizacja w historii - podkreślał kaznodzieja.

- Trwanie przy modlitwie pozwala nam przetrwać ciemności. Te które są w nas, i te, które są wokoło - dodał.

Uroczyste nieszpory zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama