Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Niższe kary dla skazanych za zabójstwo

25 lat zamiast dożywocia dla matki, 4 zamiast 5 lat dla ojca. Sąd Apelacyjny złagodził wyroki dla rodziców zastępczych skazanych za zabójstwo.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku złagodził kary dla rodziców zastępczych z Pucka skazanych wyrokiem Sądu Okręgowego we wrześniu 2014 roku. Anna C. skazana została na 25 lat więzienia. Dopiero po 20 latach będzie mogła starać się o przedterminowe zwolnienie. Ojciec zastępczy, Wiesław C. spędzi w więzieniu 4 lata.

Sąd zmienił także kwalifikację niektórych zarzucanych rodzicom zastępczym czynów. Matka zastępcza uwolniona została od zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym 3-letniego Kacpra. Uznał ją winną pobicia dziecka ze skutkiem śmiertelnym. Orzekający w pięcioosobowym składzie Sąd Apelacyjny podtrzymał stawiany Wiesławowi C. zarzut znęcania się nad chłopcem oraz innymi dziećmi. Wymierzył mu za to karę 4 lat więzienia.

Do rodziny C. posiadającej dwoje własnych dzieci na początku 2012 roku trafiło pięcioro dzieci w wieku od roku do sześciu lat. Już w lipcu 2012 doszło tam do śmierci 3-letniego chłopca. Dwa miesiące później zmarła jego siostra, 5-letnia Klaudia. Małżonkowie C. utrzymywali, że do zgonów dzieci doszło w wyniku nieszczęśliwych wypadków. W przypadku pierwszego ze zgonów prowadząca śledztwo pucka prokuratura dała wiarę rodzicom zastępczym. W drugim, po zapoznaniu się z wynikami sekcji, uznała jednoznacznie, że przyczyną śmierci dziewczynki było pobicie.

Motywem, który zadecydował o tym, że małżonkowie C. zdecydowali się zostać rodziną zastępczą, miała być ich chęć poprawy sytuacji materialnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama