Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Na Bałtyku zderzyły się dwa polskie okręty

Dwa okręty marynarki wojennej: ORP "Lech" i ORP "Kościuszko" zderzyły się ze sobą podczas manewrów wojskowych na Bałtyku.

Do zdarzenia doszło 16 lutego w trakcie ćwiczeń w zwalczaniu okrętów podwodnych nieopodal norweskiego Bergen. Jak informuje dowództwo 3. Flotylli Okrętów w Gdyni, podczas manewru podania holu w trudnych warunkach atmosferycznych, ORP "Lech" otarł się o dziób fregaty ORP "Kościuszko".

Na obu jednostkach było w sumie 160 marynarzy. Żaden z członków załóg nie odniósł obrażeń. Jednostki, o własnych siłach, zgodnie z obowiązującymi procedurami, powróciły do Portu Wojennego w Gdyni.

Trwa szacowanie strat, po którym rozpocznie się naprawa kadłuba. Ze wstępnych informacji wynika, że okręty w porcie nie będą przebywać zbyt długo. ORP "Lech" ma pogięte relingi, a ORP "Kościuszko" uszkodzenia burty.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama