Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Zagrają w piłkę dla Wyklętych

- Turniej odbędzie się ku czci Żołnierzy Wyklętych. Świadectwo ich męstwa, wierność ojczyźnie, niezłomna postawa patriotyczna i przywiązanie do tradycji niepodległościowych to fundamentalne wartości, które chcemy kształtować wśród młodzieży naszej archidiecezji - mówi Piotr Lachowski, współorganizator wydarzenia.

W Szkole Podstawowej nr 12 na gdańskim Ujeścisku 27 i 28 lutego odbędzie się kolejny Halowy Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Jest to drugi etap zmagań o mistrzostwo archidiecezji gdańskiej i prawo do reprezentowania naszej diecezji na mistrzostwach Polski.

Turniej zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa (rocznik 2002 i młodsi), gimnazjum (rocznik 1999 i młodsi) oraz szkoła średnia (rocznik 1995 i młodsi). Każdy zespół musi składać się z 8 zawodników oraz pełnoletniego opiekuna.

- W turnieju mogą brać udział wyłącznie ministranci i lektorzy aktualnie służący w parafiach naszej archidiecezji. Dlatego każdy z uczestników powinien posiadać dokument tożsamości potwierdzający jego wiek oraz imienne upoważnienie dla całej drużyny podpisane przez księdza danej parafii - informuje P. Lachowski, zastępca Przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 lutego wyłącznie pod adresem mailowym: turniejknc24@gmail.com.

Patronat honorowy nad całym turniejem objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama