Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Odpoczynek z Caritas przejdź do galerii

- 160 dzieci wypoczywało w ośrodku w Warzenku, kilkadziesiąt skorzystało z wyjazdów organizowanych przez prowadzone przez nas świetlice. Ponad 130 brało udział w zajęciach odbywających się w świetlicach - relacjonuje ks. Piotr Brzozowski, wicedyrektor gdańskiej Caritas.

Jak zaznacza ks. Brzozowski ferie w mieście to nie tylko zajęcia w budynkach świetlic. W ciągu ferii pracownicy świetlic zorganizowali bowiem dla dzieci szereg wycieczek do ciekawych miejsc Trójmiasta.

Nową inicjatywą podjętą w ramach współpracy z grupą wolontariacką ʺPłomieńʺ były w tym roku wizyty grup rekonstrukcyjnych w prowadzonym przez Caritas ośrodku w Warzenku. Dzieci i młodzież przebywająca tam na dwóch turnusach mogła zapoznać się z tajnikami sztuki rycerskiej oraz przeżyć swoistą lekcję patriotyzmu. - Chcemy przekazywać dzieciakom wartości patriotyczne i narodowe, choćby w jakimś malutkim zalążku. Chcemy im powiedzieć czym jest Polska Walcząca i Żołnierze Wyklęci - mówi Dawid Michalak z grupy ʺPłomieńʺ.

Dawid Michalak podkreśla, że mimo, iż grupa działa niespełna od trzech miesięcy, zajęcia dla dzieci są tylko jedną z form jej aktywności. Członkowie grupy odwiedzają w domach kombatantów. Służą im pomocą w codziennych potrzebach. Doprowadzają także do spotkań pomiędzy kombatantami i młodszym pokoleniem, aby kształtować je w duchu chrześcijańskich i patriotycznych wartości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama