GN 3/2021 Archiwum

Teologiczni olimpijczycy

- To, że w olimpiadzie wzięło udział ponad 300 uczniów szkół średnich z naszej archidiecezji, pokazuje, że wielu młodych interesuje się teologią i życiem Kościoła - mówi ks. Sławomir Drzeżdżon, wicedyrektor wydziału katechetycznego gdańskiej kurii.

W oliwskiej Auli Jana Pawła II 5 marca odbył się diecezjalny etap XXV Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 29 laureatów przeprowadzonego w 17 szkołach średnich etapu szkolnego. Trzech zwycięzców etapu diecezjalnego pojedzie do Łomży, by wziąć udział w olimpiadzie ogólnopolskiej. Treścią teologicznych zmagań były w tym roku tematy omawiające sakramenty uzdrowienia i ich rolę w życiu Kościoła.

- Temat oraz pytania konkursowe przygotowywane są co roku przez inną diecezję. W tym roku zajęli się tym teologowie z diecezji łomżyńskiej - wyjaśnia ks. Drzeżdżon. Podkreśla, że iezwykle ważną rolę w przygotowaniu młodzieży do udziału w tym konkursie odgrywają szkolni katecheci. - Na wyróżnienie zasługuje zarówno ich postawa, która zachęca młodzież do udziału w przedsięwzięciu, jak i czas poświęcony na dodatkowe zajęcia - dodaje. Zaznacza, że wiedza, którą musieli przyswoić sobie uczestnicy, znacznie wykracza poza zakres materiału realizowanego w ramach zajęć katechetycznych. - Ci, którzy startują w etapie diecezjalnym, wykazali się sporą wiedzą. Pięciu pierwszych zdobyło prawie maksymalną ilość punktów - stwierdza ks. Drzeżdżon.

Teologiczni olimpijczycy   Ewelina z XV LO podkreśla, że wiedza zdobyta podczas przygotowania do olimpiady przyda się jej w życiu ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Przygotowanie do olimpiady wymagało zapoznania się z dużą ilością materiałów. Ale ważne, że były one ciekawe i dobrze się je czytało - przyznaje Ewelina z gdańskiej Oruni, która uczy się w XV LO na Zaspie. Uważa, że skorzystała na poszerzeniu wiedzy teologicznej. - Jestem w oazie i na pewno dużo rzeczy przydało mi się w osobistej formacji, a także do prowadzenia spotkań - dodaje. Podkreśla, że duży wpływ na podjęcie decyzji o starcie w olimpiadzie miał jej katecheta, ks. Wojciech Szornak.

Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To naukowe wydarzenie stanowi kontynuację tradycji dotychczasowej Olimpiady Wiedzy Religijnej, organizowanej przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP, oraz poprzednich edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Teologiczne im. bł. ks. Romana Archutowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama