Nowy numer 2/2021 Archiwum

Mamo, napisz list do dziecka...

"Drogie mamy! Napiszcie list do maleństwa, które niebawem się urodzi. Co chciałybyście powiedzieć mu o sobie, o jego ojcu, o innych bliskich mu osobach, o świecie, który niedługo zacznie poznawać? Napiszcie, czy zmieniłyście coś w swoim trybie życia, jak się odżywiacie, co robicie, a czego nie robicie, żeby urodziło się zdrowe" - zachęcają organizatorzy akcji.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pisania listów przez mamy do dzieci, które wkrótce przyjdą ma świat.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na fakt, jak ważny w życiu każdego człowieka jest czas, w którym rozwija się on w łonie matki. - Ciężarna mama ma wielki wpływ, na to, jak ten okres będzie wyglądał. Jej tryb życia, sposób odżywiania, korzystanie lub niekorzystanie z różnych używek, poziom przeżywanego przez nią stresu i sposoby radzenia sobie z nim - wszystko to może sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dziecka albo zaburzać ten rozwój - wyjaśniają organizatorzy.

Tematyka listów jest dowolna. Można napisać m.in. o przygotowaniach na narodziny dziecka, o wsparciu, które otrzymuje się od rodziny czy przyjaciół albo o emocjach towarzyszącym ciąży. 

Listy można przesyłać do 1 maja br. na adres mailowy Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku: biuro@oipip.gda.pl lub w formie tradycyjnej, listowej na adres: Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, ul. Wyczółkowskiego 17 A, 80-147 Gdańsk, z dopiskiem: "List do dziecka". Na uczestniczki akcji czekają atrakcyjne nagrody.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama