Nowy numer 2/2021 Archiwum

Sezon rowerowy czas zacząć

Wystartowała kampania "Rowerowy Maj", której celem jest promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej wśród uczniów szkół podstawowych.

Remigiusz Kitliński, gdański oficer rowerowy, zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w drugiej edycji kampanii "Rowerowy Maj", która odbędzie się w dniach 4-29 maja.

Uczestnicy akcji będą zbierać punkty za dojeżdżanie do szkoły rowerem. - Formuła kampanii przewiduje nagrody indywidualne dla najlepszych uczniów, nagrody klasowe dla najlepszej klasy w każdej ze szkół oraz nagrodę główną dla najlepszej szkoły. Będzie nią budowa zadaszonego parkingu rowerowego - zdradza R. Kitliński.

Ważnym elementem akcji będą zajęcia dydaktyczne "Mobilność w Mieście", podczas których specjaliści ds. inżynierii ruchu i mobilności odpowiedzą na pytania: dlaczego warto poruszać się pieszo i na rowerze oraz jak odczytywać i interpretować znaki drogowe. Zajęcia dla klas IV-V prowadzone będą od 23 marca do 29 maja w siedzibie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Warunkiem uczestnictwa w kampanii jest nadesłanie do dnia 23 marca br. wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: lukasz.klos@gdansk.gda.pl (tel. 58 526 80 86). Więcej na temat akcji TUTAJ.

- W ubiegłym roku w kampanii wzięło udział 25 gdańskich szkół podstawowych, a w zwycięskiej klasie 83% uczniów dojeżdżało do szkoły rowerami. W tym roku liczymy na podwojenie liczby uczestników - mówi R. Kitliński.

Organizatorem kampanii jest Miasto Gdańsk, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz Miejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama