Nowy numer 3/2021 Archiwum

Noc modlitwy i pojednania

- Pragniemy odpowiedzieć na wezwanie Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Istnieje dzisiaj ogromna potrzeba, by przepraszać Boga za nasze uchybienia i grzechy - mówi o rozpoczętej w piątek w gdyńskiej kolegiacie nocy modlitwy i pojednania ks. prał. Edmund Skalski.

Już po raz drugi w gdyńskiej kolegiacie NMP wierni mieli okazję, by uczestniczyć w całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z okazją do spowiedzi św. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka akcja "24 godziny dla Pana" rozpoczęła się 13 marca 2015 roku, w piątek III tygodnia Wielkiego Postu o godz. 17.00 i trwała do sobotniego popołudnia.

- W adorację angażują się kapłani z całego dekanatu, którzy według ustalonego wcześniej grafiku przez całą dobę będą pełnić dyżury w konfesjonale - relacjonuje ks. Skalski. - Adorację rozpocznie nabożeństwo pokutne, odprawione w piątek o godz. 17.00. Później rezerwujemy czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. To będzie modlitwa w ciszy. Całość zakończy Eucharystia w intencji Gdyni. Rozpocznie się ona o godz. 17.00 w sobotę - wyjaśniał przed akcją ks. proboszcz.

Noc modlitwy i pojednania   W zeszłym roku abp Sławoj Leszek Głódź poprowadził nabożeństwo pokutne rozpoczynające 24-godzinną spowiedź ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Poprzez swój grzech ranimy Kościół. Nasze słabości nie tylko dotykają nas samych. Stąd tak ważny jest wymiar wspólnie podejmowanej pokuty - mówi ks. Edmund Skalski. Proboszcz kolegiaty zachęca, by modlitwę o miłosierdzie dla grzeszników połączyć z prośbą o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

Jak dodaje zeszłoroczna akcja "24 godziny dla Pana" cieszyła się sporym zainteresowaniem wiernych. Ma głęboką nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. - W naszym dekanacie przez całą niedzielę mówiliśmy o tym, zapraszaliśmy, wywiesiliśmy plakaty, tłumaczyliśmy, na czym polega ta akcja. Jestem przekonany, że ta noc oczyszczenia, noc światła, jest nam wszystkim bardzo potrzebna - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama