3. biegun Marka Kamińskiego

Gdyński podróżnik po raz kolejny wyrusza na wyprawę. Tym razem po zdobyciu obu biegunów Ziemi celem jest... trzeci biegun. Dokąd zmierza?

Marek Kamiński wyruszył w nową podróż   Marek Kamiński wyruszył w nową podróż
Agnieszka Lesiecka /Foto Gość
Dziś Marek Kamiński wyruszył do Kaliningradu, czyli dawnego Królewca. Właśnie tam, przy grobie Immanuela Kanta chce rozpocząć kolejną podróż. Tym razem jego wędrowanie będzie miało charakter bardziej duchowy. Wyrusza na szlak pielgrzymki do grobu św. Jakuba. Ważna jest dla niego symbolika tych miejsc. Ma być to podróż między biegunami rozumu i wiary.

Podróżnik ma do pokonania 4000 km i chce samotnie przejść przez 6 państw: Rosję, Polskę, Niemcy, Belgię, Francję i Hiszpanię. Na trasie Marek Kamiński planuje liczne spotkania promujące program edukacyjny, którego wyprawa jest częścią. Chce rozmawiać z napotkanymi ludźmi o wartościach, o tym co jest w życiu najważniejsze. Dodatkowo z podróży powstanie film dokumentalny.

Dla podróżnika, tym razem, to przede wszystkim osobista pielgrzymka. Czas refleksji i spotkania z samym sobą. Do plecaka z ekwipunkiem włożył również Pismo Święte.

Trasę pielgrzymki Marka Kamińskiego można na bieżąco śledzić na stronie: http://3biegun.kaminski.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..