Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zbawienie przyszło przez krzyż

- Niech ten święty znak naszej wiary wzniesiony w tym miejscu, przypomina nam o wielkiej miłości Jezusa Chrystusa, która wyraziła się w ofierze krzyża - mówił abp Sławoj Leszek Głódź.

Abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański 27 marca poświęcił nowy krzyż, który stanął w Rekowie Górnym przy ul. Puckiej.

- Jesteśmy na Kaszubach, a Kaszubi trzymają z Bogiem. Krzyż, który stanął przy tej ruchliwej drodze jest znakiem wiary mieszkańców tego regionu i przypomina o świętości tej ziemi - zaznaczył metropolita gdański.

W uroczystości wzięli udział okoliczni mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych, którzy przeszli drogą krzyżową od kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie-Rekowie do nowo postawionego krzyża. 

- Ulicą, przy której stanął krzyż, przejeżdżają codziennie tysiące aut. Kierują nimi nie tylko miejscowi, ale także wczasowicze zmierzający na Półwysep Helski. Krzyż ten jest wyrazem wiary kaszubskiego ludu - podkreślił Kazimierz Okrój, przewodniczący Rady Miasta Redy - Mam nadzieję, że krzyż ten będzie stał w tym miejscu na wieki. Na pamiątkę męki i śmierci Chrystusa, ale także jako brama naszego zbawienia - dodał.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama